Oficjalna strona OSP Pietrzwald
Nawigacja
Aktualności
Zarząd
Wyposażenie
Interwencje
Wydarzenia
Zawody
Historia
Pietrzwałd
Nasz Patron
Kontakt
Polecamy
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 11
Najnowszy Użytkownik: AlisamisY
Witamy
Pożar sadzy w Smykowie
18 listopada 2016 r. o godzinie 9:45, nasza jednostka została zadysponowana do pożaru sadzy w przewodzie kominowym, w miejscowości Smykowo. Po przyjeździe na miejsce, strażacy zabezpieczyli przewód kominowy, oraz wyszukali źródło ognia które przedostało się do podbicia dachowego. W akcji udział brały także jednostki z JRG Ostróda.


Z naszej jednostki udział w akcji brali:


Marek Chudziński- dowódca
Henryk Woźniak - kierowca
Piotr Maliszewski
Maciej Chudziński
Leszek Gniewkowski
Mateusz KikulDodane przez 793df dnia listopad 18 2016 18:07:450 Komentarzy ˇ 403 Czytań - Drukuj
Pożar drzewa w Smykowie
2 listopada 2016 r. o godzinie 13:52 dyżurny KP PSP w Ostródzie zadysponował naszą jednostkę do pożaru drzewa w miejscowości Smykowo. Na miejscu działały już zastępy z OSP Smykówko oraz JRG Ostróda. Pożar mimo iż nie wyglądał groźnie, stanowił zagrożenie dla pobliskich budynków oraz linii energetycznych. Do źródła ognia próbowano dostać się, po przez podanie prądów wody a następnie podanie piany średniej. Ostatecznie zdecydowano o wycięciu drzewa, gdyż stanowiło ono zbyt duże zagrożenie dla otaczających ją budynków.


Z naszej jednostki udział w akcji brali:


Piotr Maliszewski- dowódca
Henryk Woźniak - kierowca
Maciej Chudziński
Stanisław Woźniak
Arkadiusz Wiczkowski
Mateusz Kikul

Dodane przez 793df dnia listopad 03 2016 11:56:510 Komentarzy ˇ 1023 Czytań - Drukuj
Wypadek DK15
19 czerwca 2016r. o godzinie 16:44 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku samochodowego, niedaleko miejscowości Smykówko. Z przekazanych informacji, wynikało że w zdarzeniu brały udział dwa samochody, z czego jeden dachował. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, strażacy z naszej jednostki: zabezpieczyli teren wypadku, za pomocą nożyc hydraulicznych wydostali rannego z samochodu, oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Jeden z poszkodowanych został odwieziony przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Iławie. W działaniach, brały udział także: dwie jednostki z JRG Ostróda, OSP Smykówko, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego z Lubawy.


Z naszej jednostki udział w akcji brali:

Piotr Maliszewski - kierowca
Patryk Rama - dowódca
Anna Raczyńska
Karolina Kacperska
Przemysław Gniewkowski
Mateusz KikulZdjęcie: KPP Ostróda

Dodane przez 793df dnia czerwiec 20 2016 20:43:560 Komentarzy ˇ 530 Czytań - Drukuj
Wichury w powiecie Ostródzkim
W piątek 20 czerwca, rozdzwoniły się telefony na Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego, gdzie spływały wszystkie zgłoszenia z powiatu. Zazwyczaj obsługuje je jedna osoba, w piątek było ich sześć, a czasami nawet siedem, które przyjmowały zgłoszenia, analizowały i kierowały jednostki, jakimi dysponuje straż. Najwięcej było zgłoszeń o wiatrołomach, konarach i drzewach, które przewracały się na domy i drogi.1
Także i nasza jednostka wzywana była do wielu zdarzeń, strażacy z Pietrzwałdu zajmowali się m.in udrażnianiem dróg Pietrzwałd - Smykówko, Zajączki-Lipowo. Byliśmy także zadysponowani do zabezpieczenia drogi na którą przewróciły się zerwane linie wysokiego napięcia. Nasi strażacy udział w akcjach rozpoczęli w piątek o godz. 13:57 a powrócili do bazy w sobotę o godz. 9:35.


W licznych akcjach naszej jednostki udział brali:

Henryk Woźniak - kierowca
Piotr Maliszewski - dowódca
Monika Fryczkowska
Karolina Kacperska
Marek Ewertowski
Mateusz Kikul
Anna Raczyńska


1.Źródło


Dodane przez 793df dnia czerwiec 20 2016 18:30:440 Komentarzy ˇ 327 Czytań - Drukuj
Pożar traw w Klonowie
5 maja 2016r. o godzinie 16:21, nasza jednostka została zadysponowana do pożaru traw i nieużytków rolnych, w okolicach miejscowości Klonowo. Pożar umiejscowiony był w bardzo trudnym terenie, daleko od jakichkolwiek zabudowań. Działania strażaków, polegały na zlokalizowaniu źródła ognia i tłumieniu go, za pomocą tłumic, oraz zagaszaniu, przez podanie wody z działka wodnego. Do akcji zadysponowano również jednostki OSP Marwałd oraz JRG Ostróda.

Z naszej jednostki udział w akcji brali:

Henryk Woźniak - kierowca
Piotr Maliszewski - dowódca
Krzysztof Ewertowski
Anna Raczyńska
Maciej Chudziński
Dodane przez 793df dnia maj 13 2016 21:09:580 Komentarzy ˇ 511 Czytań - Drukuj
Goście z Niemiec
5 maja 2016r. Nasza jednostka gościła delegację z Niemiec. Byli to mieszkańcy naszej partnerskiej gminy Osterode am Harz. Po przywitaniu przez prezesa naszej jednostki, zagraniczni goście mogli obejrzeć; sprzęt na którym pracujemy, samochód ratowniczo-gaśniczy oraz remizę strażacką. Na koniec spotkania, niemieccy koledzy zostali zaproszeni przez naszych druhów na strażackie ognisko.

Dodane przez 793df dnia maj 12 2016 17:41:360 Komentarzy ˇ 720 Czytań - Drukuj
Wybuch gazu Glaznoty
1 maja 2016r. o godzinie 15;44, nasza jednostka została zadysponowana, do wybuchu gazu w domku letniskowym w miejscowości Glaznoty. Działania, polegały na ewakuacji mieszkańców budynku, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzenie nadpalonych elementów wyposażenia mieszkania, przewietrzeniu pomieszczeń. W wyniku wybuchu, została poszkodowana jedna osoba, która została zabrana do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Na miejsce przybyły także Policja, oraz JRG Ostróda.


Z naszej jednostki wyjechał zastęp w składzie:
Henryk Woźniak - kierowca
Piotr Maliszewski- dowódca
Jacek Woźniak
Krzysztof Ewertowski
Anna Raczyńska
Mateusz Kikul

Dodane przez 793df dnia maj 01 2016 23:53:410 Komentarzy ˇ 97 Czytań - Drukuj
Gminny Dzień Strażaka 2016
1 maja 2015r. w Reszkach świętowano Gminny Dzień Strażaka oraz 70-lecie miejscowej OSP. Najpierw złożono kwiaty na grobach zmarłych strażaków OSP Reszki. Następnie w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego, proboszcz parafii w Reszkach i jednocześnie kapelan Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Ostródzie ks. Witold Palewski odprawił mszę św. Po niej strażacy, zaproszeni goście i mieszkańcy udali się pod remizę strażacką, gdzie kontynuowano uroczystości zorganizowane przez gminę Ostróda oraz OSP w Reszkach . Wśród gości byli m.in senator Bogusława Orzechowska, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, starosta ostródzki Andrzej Wiczkowski, wójt Bogusław Fijas, gminny komendanta OSP Krzysztof Ruczyński, radni, przedstawiciele Związku Straży Pożarnych, Państwowej Straży Pożarnej, policji, wojska i inni. Zasłużeni strażacy i członkowie OSP otrzymali odznaczenia z rąk marszałka Brzezina i wójta Fijasa. W części artystycznej wystąpili uczniowie pobliskiej szkoły w Lipowie. Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na festyn strażacki


Źródło:Ostróda News
Dodane przez 793df dnia maj 01 2016 23:32:080 Komentarzy ˇ 99 Czytań - Drukuj
Pożar kompleksu gospodarczego w Wirwajdach
W środę 20 sierpnia tuż przed godziną 16:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostródzie wpłynęło zgłoszenie o pożarze kurnika oraz przybudowanego do niego budynku gospodarczego


Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwsze zastępy straży pożarnej zastały rozwinięty pożar drewnianej stodoły, wypełnionej sprasowaną słomą oraz przyległy do niej kurnik o konstrukcji murowanej z drewnianą więźbą dachową. Wewnątrz kurnika znajdowało się 5000 sztuk czterotygodniowych indyków. Kurnik objęty był pożarem w 2/3 swojej powierzchni. Po drugiej stronie stodoły znajdowały się garaże, które częściowo również były objęte pożarem. W odległości ok. 8 m od palącego się kurnika znajdował się drugi budynek inwentarski, zasiedlony kolejnymi 5000 sztuk indyków.
W pierwszej fazie działań gaśniczych strażacy podali 2 prądy wody w natarciu na objęty pożarem kurnik oraz 2 prądy wody w obronie na zagrożony pożarem drugi kurnik. W miarę docierania na miejsce zdarzenia kolejnych sił i środków do działań wprowadzane były kolejne prądy wody m. in. na poddasze kurnika oraz w obronie na przeciwległe do kurnika garaże. Po skutecznej obronie kurnika nie objętego pożarem oraz ugaszeniu pożaru w palącym się kurniku działania jednostek ochrony przeciwpożarowej skupiono na palącej się słomie. Tlącą się słomę wywożono przy pomocy dwóch koparko-ładowarek, a następnie przelewano wodą. Jednocześnie z uratowanej części kurnika ewakuowano ok. 1500 sztuk indyków. W trakcie akcji gaśniczej ruch na drodze krajowej nr 16 w okolicach miejscowości Wirwajdy był wstrzymany.


ŹRÓDŁO

Dodane przez 793df dnia wrzesień 23 2014 10:43:561 Komentarzy ˇ 173 Czytań - Drukuj
Pożar zbóż i lasu w Lipowie
03.08.2014 podniosły się alarmy w jednostkach powiatu iławskiego i ostródzkiego. W Lipowie (obok miejscowości Rożental) doszło do pożaru zboża. Ogniem objęte zostało wiele hektarów upraw. Zadysponowanych zostało dwanaście jednostek straży pożarnej, w tym 3 z JRG Ostróda, 5 z OSP KSRG oraz 4 jednostki OSP z poza KSRG. - Łącznie na akcji działało 57 osób. Na miejscu pojawił się również samolot gaśniczy „dromader”, który wykonał jeden zrzut wody.


Dodane przez 793df dnia wrzesień 23 2014 10:30:461 Komentarzy ˇ 153 Czytań - Drukuj
Ogromny pożar zbóż
O godzinie 12:19 strażacy z naszej jednostki zostali zadysponowani do pożaru zbóż w miejscowości Szczepankowo. Pożar obejmował ogromny obszar, ponad stu hektarów. Zachodni wiatr błyskawicznie powodował rozprzestrzenianie się ognia na sąsiadującą wieś Czerlin. W akcji brało wiele jednostek z powiatu iławskiego, ostródzkiego i działdowskiego.
Dodane przez 793df dnia sierpień 05 2014 14:19:580 Komentarzy ˇ 151 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Copyright © 2006
Powered by v6.01.6 © 2003-2005 | Red Dawn by:

54924 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie